Dysfunkcie a paradoxy


Neviem hrať na gitaru. Neviem obsluhovať mikrovlnku ani komplikované kávostroje. Neviem robiť miešané drinky, neviem si zapamätať tváre a mená, ani ich kombinácie. Neviem sa orientovať v mapách a strácam sa v cudzích mestách rovnako ako doma. Neviem sa elegantne zapojiť do small talku. Neviem byť prirodzene veselá ani žoviálna. Neviem zároveň spievať a hrať na klavíri a vlastne mi to nejde ani oddelene. Neviem sa pri spievaní pekne usmievať. Neviem rozprávať nahlas. Neviem poriadne šoférovať a vôbec neviem parkovať. Neviem rozprávať vtipy. Neviem byť stručná. Neviem rýchlo vyšplhať na strom, ani urobiť špagát.

Neverím na fixné rozdelenie vecí v živote na dôležité a nepodstatné. Verím v slobodu. Verím, že jedine srdce je väčšie než vesmír. Verím, že kedysi boli na svete len ťažní vtáci, ktorí hniezdili v korunách stromov a rozprávali im príbehy z diaľav, verím, že niektoré stromy a niektorí vtáci sa zmenili v ľudí a zabudli na svoju minulosť. Verím, že nepotrebujem krídla, pretože mám nohy. Verím, že v kine sa možno cítiť rovnako ako v kostole.

Mám niekoľko jazykov a každý z nich bozkáva inak. Viem rozprávať, no neviem, čo povedať. Viem, že existuje všetko a nič zároveň, že v papierovom farebnom vejári žije duch vetra. Že hodinový strojček imituje srdce, že žena má aspoň toľko životov, koľko má topánok. Viem, že telo je chrám a milovanie modlitba, že skutočný orgazmus je osvietenie a rozhrešenie zároveň. Viem jazdiť na motorke a viem dlho mlčať. Viem, že láska k múdrosti je pasca a láska k ľuďom chôdza po lane.

* * *

Ako mi tieto veci môžu pomôcť nájsť si prácu?

Reklamy

One thought on “Dysfunkcie a paradoxy

  1. podla toho aku pracu. ale ani keby si vedela vsetko z prveho odstavca, k praci by ti to nepomohlo. ja vacsinu z toho viem a hen na mna, otrocim za smiesny penaz a este si vsetci robia srandu z mojho prizvuku.

Čo vy na to?

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s